Peter Dráľ oktatási elemző és előadó, számos civil szervezettel és kutatási intézettel együttműködik Szlovákiában és külföldön is. Az emberi jogok vizsgálatával, interkulturális témákkal, inkluzív oktatással és az oktatási reformok irányításának kérdéseivel foglalkozik.
2006 és 2014 között a szlovákiai Milán Šimečka Alapítványnál dolgozott, ahol számos oktatási projekten dolgozott tanárok, ifjúsági munka téren tevékenykedők, köztisztviselők, rendőrök és más szakemberek bevonásával. A múltban részt vett számos országos szintű közpolitikai dokumentum kidolgozásában az oktatáspolitika és a fiatalok, a roma közösségek és a bevándorlók integrációja terén. 2014-ben társkezdeményezője volt a "Többet szeretnénk tudni a szlovákiai oktatás jövőjéről" című kampánynak, amely bevonja az oktatás jövőjéről szóló párbeszédbe a széleskörű nyilvánosságot, a szakértőket és a politikai döntéshozókat.
2015-től egy a Szlovák Tudományos Akadémia és a pozsonyi Comenius Egyetem által vezetett kutatócsoport tagja, amely a kisebbségekkel szembeni előítéletek csökkentésére irányuló beavatkozásokat vizsgálja. Jelenleg társszerzője egy nemzetközi online tanulási eszköznek, amely a fiatalok identitásával, társadalmi sokszínűségével és hátrányos megkülönböztetésével foglalkozik Európában. A fent említett területeken számos kutatási, elemzői és érdekképviseleti kiadvány, oktatási segédanyag és gyakorlati kézikönyv szerzője és társszerzője.
Peter a kezdetektől tagja az Értelmet nyer projektnek. Először az oktatási vízióval foglalkozó elemzőjeként dolgozott, jelenleg az oktatási intézmények irányítására szakosodott elemző.