Katarína Vančíková a besztercebányai Bél Mátyás Egyetem Pedagógiai Karán az Elementarisztika es Óvodapedagógiai Tanszékét vezeti, ahol 2001-től dolgozik. Karrierje az óvodai és alapiskolai pedagógusok szakmai felkészítésére összpontosul. Pedagógiai tevékenységében oktatással kapcsolatos szociológiai kérdésekkel foglalkozik, továbbá multikulturális neveléssel és a hátrányos társadalmi környezetben élő gyermekek kompenzációs oktatásával. Kutatási és publikációs tevékenysége az oktatási esélyegyenlőségre összpontosít, valamint az inkluzív oktatás koncepciójára.
Katarína részt vett abban az állami megrendelés megvalósításában, amely az oktatás révén történő roma közösségek szocializációjának növelését célozta szociális és misszionárius munkások illetve tanári asszisztensek által. Ő koordinálta az „IS EQUAL” projektet, amely arra összpontosít, hogy javítsa a hátrányos társadalmi csoportok hozzáférését az oktatáshoz. Tagja volt az országos kiterjedésű Inkluzív Oktatási Projekt (PRINED) szakértői csoportjának. Társszerzője a roma gyermekek koragyermekkori oktatásával és nevelésével foglalkozó RECI+ különjelentésnek, amelyben a legveszélyeztetettebb szegény roma gyermekek oktatási szolgáltatásokhoz való hozzáférését és ennek problémáit elemzi.
Katarína az Értelmet nyer projekten belül az oktatási rendszeren belüli átjárhatóság területére szakosodott elemzőként dolgozik.